נושאים נוספים

מתכון חמוצים

13 בספטמבר 2009 | dror


זה כנראה עניין של גיל, אבל בשלב מסויים בחיים מתחילים לאהוב חמוצים. טעמתי מלפפונים רומנים, זיתים עירקיים, חצילים לבנונים, קפוסטה בולגרית, לימונים פרסים ואפילו pickles מתקתקים והגעתי למסקנה שלא משנה לי הגיאוגרפיה יותר מדי. אם זה חמוץ וטעים -זה חמוץ וטעים.

מחמיץ בכל הזדמנות

המתכון הבא מיועד למחמיץ הטירון. לא צריך למלא זיתים בגמבות או לפסל בכרוב עם סכין מנתחים. מדובר במתכון חמוצים פשוט - אך קטלני. כזה שמתחסל עוד לפני שהוא מוכן ובלי אישה בהריון. הוא מתאים לטירונים כי התהליך המסתורי מסתיים תוך שלושים דקות -זוז.

כלי משחית

צנצנת זכוכית של 5 ליטר עם פקק אטום. - בלי שאלות.

סכין וקרש חיתוך

כף ארוכה

בגזרת המוחמצים מתכוננים

כרוב קטן

מלפפון עבה וארוך

כרובית קטנה

גזר גדול

גמבה גדולה

בגזרת הטעם

לימון גדול

10-8 שיני שום מקולפות מעוכות

פלפל חריף ירוק  (יהיה בסדר אל תדאג)

חומץ רגיל

מלח

פלפל אנגלי

כורכום

4 עלי דפנה

דקה של רילקס

למה מזכוכית ?- כי פלסטיק פחות טוב. הצהוב של הכורכום קשה לשטיפה והמיכל מקבל טעם.

למה צנצנת עם פקק אטום ? - כדי לערבב בלי לפתוח כי אם תפתח תצטרך לטעום ואם תטעם זה ייגמר לפני שהיה מוכן ולא יישאר לך עם מה לאכול חומוס או פלאפל.

וכמה זה חריף ? - תלוי בחריפות של הפלפל שבחרת. אפשר לטעום לבירור מוקדם בליווי לחם. אם הוא חריף אפשר לחתוך ולהשתמש רק בחצי העליון, לרוב הוא פחות חריף. אם גם חריפות עדינה היא טאבו כנראה שאתה לא אוהב חמוצים, חבל.

סוד המליחות

בקערה עמוקה ממלאים שליש כוס מלח גס לבישול וממיסים בכוס כוס מים רותחים. מוסיפים 2 ליטר מים קרים ומערבבים. בשלב זה טובלים את האצבע לטעימת ניסיון. זה צריך להיות מלוח, אבל לא כמו מי ים, אלא בטעם שלכם. אם נראה לכם מלוח מדי תוסיפו מים ואם תפל תוסיפו מלח. המליחות באופן עקרוני צריכה להיות עדינה ולא לטשטש את הירקות.

סידור לפני הבלגאן

את הגזר חותכים לחצי ואז לאורך אבל לא לעשות קיסמים. זה צריך להיות נשיך כי חמוצים לועסים- כנ"ל לגבי הגמבה. את המלפפון פורסים לטבעות עבות ואת הכרוב חותכים לגושים בינוניים כי העלים יתפרקו בכל מקרה. את הכרובית חשוב לבצוע לפרחים בגודל שיתאים לגביע גלידה קטן, הם צריכים לספוג הכי הרבה, ואת הלימון לפרוסות עבות.

מוסיפים את עלי הדפנה, השום והפלפל החריף ומסדרים בצנצנת בשכבות שיהיה נחמד. לא כדאי להיסחף לסידור בסגנון גן יפני כי אף אחד לא יתלהב וזה יחזיק רק יומיים, מניסיון.

לה מילוי

מוזגים חצי כוס חומץ (כן, אפשר גם לא בלסמי) מוסיפים עשר גרגירי פלפל אנגלי, כפית שטוחה כורכום ומוזגים את המים המלוחים עד שיכסו את הירקות בצנצנת. אם יש כמה ירקות שזוקפים ראש מחוץ למים מוסיפים עוד מים. אם הם עדיין צצים למעלה סימן שהצנצנת לא מלאה ואפשר להוסיף עוד כרוב מלמעלה. מה שחשוב שחוץ מעלי הכרוב שמתעקשים לנשום למעלה הכל יהיה מכוסה במים צהובים.

Shake it

אחרי יום תופסים עלה כרוב אחד וטועמים כדי להשתכנע שזה עדיין לא מוכן. סוגרים בפקק האטום מחזיקים מכסה ותחתית ומערבבים חזק כולל הפיכה על הראש לכמה שניות. לאחר החקירה מחזירים את הצנצנת למקומה (בלי שמש ישירה).

את אותו הליך מבצעים במשך שלושת הימים הבאים. לאט לאט יצהיבו הירקות בגוון טרי ועז והטעם יחלחל פנימה. בכל יום שעובר- מידת החמיצות תלך ותגדל.

הכרוב והכרובית יקטינו את הנפח וייחד עם טעימות ביקורת -אעלק ביקורת.. בתכיפות הולכת וגדלה הגענו לצהרי היום החמישי כשנשארה קצת יותר משלושת רבעי צנצנת כי גם הילדים והאישה גילו אותה. תתעורר, זה מוכן.

תגובות בפורום הורים

מתכון חמוצים | היו הראשונים להגיב

 

כללי

נושאים

שימושי